10 лютого проводять День парасольки.

10 лютого проводять День парасольки.

| Comment 0

Найстаріша датована 21 роком н.е. Її винайшли в Стародавньому Китаї для захисту від сонця. Виготовляли з листя пальми, пір’я птахів та бамбуку. Парасолька була атрибутом розкоші. В наш час вона набула різноманітних форм й використовується у всіх куточках світу.

Першими власниками цих предметів ставали високопоставлені особи та знать. Прототипи сучасних парасольок мали вагу не менше 3 кг. Прилад, що захищає від сонячного світла, називали “парасоль”, від дощу — “параплюї”.

До ХVІІ ст. парасольки вважали витворами мистецтва та предметами розкоші, які були доступними не кожному городянину. Через це навіть з’явилася служба, що надає послуги супроводу під парасолькою в негоду.

Полегшений варіант парасольки створив в Англії в 1850-х механік Самуель Фокс. Він запатентував парасольку, яка мала форму тростини, полегшений металевий каркас і спиці, які складалися.

1969-го американський винахідник Бред Філліпс отримав патент на парасольку: ту, якою ми користуємося сьогодні.

У Ліцеї № 17 Олександрійської міської ради святкував день парасольки весь учнівський колектив, але найбільше це свято сподобалося, звісно, молодшим школярам.