Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

| Comment 0

Всесвітній день вишиванки – сучасне свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки в нас, в Україні, а й за кордоном. Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання й символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка – це частина генетичного коду українця.
18 травня 2023 року учні та працівники Ліцею №17 Олександрійської міської ради Кіровоградської області відзначили День вишиванки. Всі шкільні колективи провели години спілкування. Учні мали можливість відвідати шкільний музей. Він працював у форматі «живого музею». Роботи дітей, їх родин та працівників закладу були представлені для ознайомлення з вишивками різних регіонів України . Історії створення кожного виробу розповідали учениці 10-А класу. На цій виставці були представлені вироби колишньої шкільної медсестри Теренько Марії Михайлівни, яка особисто розповіла історії власноруч створених вишиванок. Представники шкільного парламенту для учнів початкової ланки провели майстер-клас зі створення орнаменту в стилі відтиску в жовто-синіх кольорах, після чого оформили візерунчасте серце в патріотичному стилі. Всі бажаючі змогли не лише помилуватися двома фотозонами, а й сфотографуватись на фоні патріотичного серця або крил, розписаних орнаментом. Прикрасою всього дійства став флешмоб , у якому задіяли учнів 1-4х класів. Вони створили також орнамент, який притаманний українським вишиванкам.
Сьогодні День вишиванки має особливе значення , бо це час, коли українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. Тому бережи українське – одягни вишиванку!

Всесвітній день вишиванки
Всесвітній день вишиванки