Україна – країна нескорених!

Україна – країна нескорених!

| Comment 0

Що таке гідність? Революція 2013-2014 років чітко дала відповідь на це запитання. Події 2013- 2014 – це не протистояння Заходу й Сходу, а це протистояння між тими, хто має гідність і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає.
Ми бачили гідність в очах жінок, що відправляли своїх чоловіків у ніч на Майдан. Ми бачимо гідність у волонтерів, які, завдяки своїм зусиллям, за підтримки народу, всього світу, створили армію України, якої вже майже не було. Ми бачимо робітників заводів, які цілодобово ремонтують та створюють нове озброєння. Ми бачимо наших учених, медиків, артистів, які теж захищають рідну Україну. Учні Ліцею № 17 своїми листами, малюнками, благодійною допомогою роблять усе можливе для збереження й відвойовування миру.
Та не бачили ми гідності у тих, хто роздягав людину на морозі, викрадали людей з лікарень, вивозили до лісу й катували. Немає гідності у тих, хто вбиває людей тільки тому, що вони спілкуються українською мовою і використовують символіку країни, в якій проживають. Не гідно зневажати народ, частиною якого є ми.
21 листопада 2023 року в Ліцеї №17 Олександрійської міської ради пройшли заходи, приурочені Дню Гідності та Свободи. Під час проведення годин спілкування вчителі ставили мету вшанувати патріотизм і мужність громадян нашої держави, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття.
Для учнів 11-х класів був проведений урочистий захід «Україна – країна нескорених», присвячений вшануванню подвигів учасників Революції Гідності, увічненню героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів у зоні АТО , війни Росії з Україною, по завершенню якого були покладені квіти до меморіальної дошки Євгена Танковського, випускника нашого закладу, який у серпні 2014 року загинув смертю хоробрих під Савур – могилою.
Україна заплатила й продовжує платити надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була головною із усіх чеснот українців, нашої політичної еліти.
Для чого люди вийшли на майдан?
Що їхні сонні душі розбудило?
Розвіявся густий-густий туман,
Що прикривав всю правду так грайливо…

Для чого мерзнем, нащо стоїмо?
Бо хочем Україну ми підняти!
ЇЇ «Європою» ми гордо назвемо
Бо гідна вона статус такий мати.