Млинцілюблять всі – одне лише нагадування про їхній смак та аромат викликає апетит. Це втілення смачної, звичної домашньої їжі. Млинці популярні в усьому світі під різними назвами, вони бувають різного розміру, з різними соусами та смаками. Але незалежно від того, як їх називають, за своєю суттю – це плаский коржик з рідкого тіста, приготований на гарячій пательні.
Млинець має дуже давню історію. Це була найперша страва, яку люди навчилися готувати із злакових рослин. Ще в часи неоліту, без печей і пателень, наші далекі пращури випікали на розпеченому камінні щось схоже на млинці. На це вказують дослідження кам’яних жорен віком 30 тисяч років, які використовувалися для виготовлення борошна.
Деякі дослідники вважають батьківщиною млинців у їх сучасному розумінні Давній Єгипет. Коржики з прісного тіста, аналог млинців, там випікали 5 тисяч років тому. Фрески з зображенням цього процесу археологи знаходили у гробницях фараонів.
Давні греки та римляни готували млинці на оливковій олії з пшеничного борошна, яєць, молока та вина. Оскільки цукру як продукту ще не існувало, для підсолодження додавали мед, а для пікантності – перець. Млинцями торгували в якості вуличної їжі, а давньогрецькі поети навіть присвячували їм свої вірші.
Учні Ліцею №17 Олександрійської міської ради долучилися до святкування та порадували батьків і друзів своїми шедеврами.